وقت است که بنشینی و گیسو بگشایی..

کارهای مختلفی به یک برنامه‌نویس محول می‌شود. از کارهای تجاری که آخر کار پولی هم به جیبت می‌رود بگیر تا کارهایی که به نوعی وظیفه محسوب می‌شود در قبال مجموعه‌ای که عضو آن هستی و برای بهتر شدن شرایط سعی می‌کنی کاغذبازی‌ها را کم کنی و به سمت اتوماسیون ببری! کارهای آکادمیک که تو را از بقیه برنامه‌نویسان دانشگاه نرفته متمایز می‌کند هم جای خود دارد!

شاید برنامه‌نویسی یکی از زمینه‌های کاری باشد که هرچه در آن پیشرفت کنی و چیزهای جدید یاد بگیری بیشتر به این نتیجه می‌رسی چیزی بلد نیستی! ولی..
ولی تازگی‌ها تصمیم گرفته‌ام به پیاده‌سازی یک طرح شخصی در محیط وب‌فارسی!

چندوقت هست روی یک طرح جدید کار می‌کنم گرچه با وجود انبوه کارها به کندی پیش می‌رود ولی خوبی‌اش این هست که هنوز به شکست منتهی نشده! این طرح بیشتر منطقه شمال کشور را در برمی‌گیرد. با افرادی که در این طرح می‌توانند نقش داشته باشند صحبت می‌کنم و سرآخر می‌گویند:”مطمئنی شمالی‌ها علاقه‌ای به این کارها دارند!؟؟”

این شمالی بودن که حداقل از لحاظ اقلیمی بی‌شباهت به زندگی اروپایی‌ها نیست، از لحاظ فیزیک بدنی بسیار شبیه شکم‌گنده‌های امریکایی هست!! آدم‌هایی که تک و توک در بینشان فقیر و تهی‌دست پیدا می‌کنی و اغلب از تازه‌ترین مواد غذایی استفاده می‌کنند و برای خرید به بهترین مراکز خرید می‌روند.. اراده کنند هم کوه و جنگل دارند، هم دریا! بدون شک بهترین جای دنیا برای خوش‌گذرانی همینجاست!

از قشر کارمند و حقوق‌بگیر که بگذریم عده‌ای زمین فروخته‌اند و سود ماهیانه بانکی‌اش را نوش‌جان می‌کنند یا در صنعت “اتاق‌خالی” مشغولند. به ندرت پیش می‌آید دل از اجاره ویلا و اتاق بکنند و کاری جدید شروع کنند. موقع تعطیلات نوروز و تازگی‌ها تابستانه (اجلاس هالیدیز) شمالی‌ها همدیگر را از روی پلاک ماشین می‌شناسند و هزار آیینه در خسران به سر می‌برند آنان که ماشین نمره تهران داشته باشند!!!

شبکه‌های اجتماعی را قبضه کرده‌اند و کلا هر کاری که به کار کردن مربوط نشود! اگرچه همه اینها می‌تواند بیلبوردی برای تبلیغات شمالی‌ها شود در عین تمام بی‌فایده به نظر رسیدن‌ها.

شمال کشور با داشتن بستر مخابراتی بی‌نظیر می‌تواند مکان مناسبی باشد برای رشد طرح‌های مختلف مجازی باشد که تا به حال اجرایی نشده است. همان‌طور که شمال قطب تفریحی کشور محسوب می‌شود می‌توان به عنوان یک قطب بالقوه تکنولوژی از آن اسم برد.

بهتر است در دنیای مجازی دعوای رشت و انزلی، آمل و بابل یا هرجای دیگر را فراموش کنیم و پشت به پشت هم پرچم شمال را بالا نگه داریم تا پروژه‌های جدید توسط کاربلدهای باهوش شمالی اسم و رسمی تازه در حوزه تکنولوژی در این منطقه دست و پا کند!

۰۶
اسفند ۱۳۹۱
نویسنده
دیدگاه‌ها
برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>